SEO Optimalizácia

Čo je SEO?

SEO, skratka od anglického Search Engine Optimalization - jedná sa o optimalizáciu webovej stránky pre vyhľadávače. Základné rozdelenie SEO je na ON-Page a OFF-Page. Samotný názov vypovedá o tom, že ON-Page SEO je tá časť, ktorá sa vykonáva priamo na Vašej webovej stránke. Patrí sem:

  • Zmapovanie a nastavenia kľúčových slov
  • Priateľské URL adresy - www.domena.sk/nasa-ponuka/ a nie www.domena.sk/index.php?page=nasa-ponuka&id=123
  • Vyplnené ALT atribúty k obrázkom
  • Čistý zdrojový kód a ďalšie

Súčaťou OFF-Page SEO sú všetky ostatné techniky, ktoré zvyšujú pozíciu stránok vo vyhľadávači. Jedným z najpodstatnejších faktorov je tzv. linkbuilding, teda budovanie siete spätných odkazov.

Ako tvoríme SEO a čo dosiahnete

Prvým dôležitým krokom, ešte pred začatím samotnej optimalizácie webových stránok je šúdium ponuky a webovej stránky nášho klienta. Cieľom je pochopiť produkt alebo službu, ktorú klient ponúka, aby sme následne mohli vybrať správnu štruktúru kľúčových slov.

Ak je SEO správne nastavené, tak spolu s kvalitným obsahom stránky Vás dokáže postaviť na popredné priečky vyhľadávačov pri dobre zvolených kľúčových slovách. 

Je dobre známe, že ľudia len málokedy idú ďalej vo vyhľadávačoch ako na prvú stránku, preto ak nezaujmete najneskôr! v prvých desiatich výsledoch, šanca je prakticky stratená. Naším cieľom sú samozrejme ešte vyššie priečky ako prvá desiatka a snažíme sa Vašu stránku dostať do prvej päťky výsledkov.

Odber noviniek
Copyright © 2017, Agentúra Amazingo